Dagbok

Stallets dagbok

Dagen inleddes med några turer ute på det stora gräsfältet och därefter var det dirttracken som gällde. En del raskare träning och även snabbjobb för Quagmire som såg underbart fin ut. Han tränar på inför sin start nästa söndag på Jägersro (det anmäldes i måndags och startanmäls kommande måndag).
Vi är också enormt nöjda med våra fina tvååringar, de verkligen utvecklas för varje dag och riktigt glänser i träningen.
Det blev en bra träningsdag och arbetsdag även om jag själv är lite matt och orkeslös i sviterna av en förkylning (inte corona...). Förhoppningsvis återvänder energin snart, men det tar lite tid att repa upp sig igen. 

Aktuellt

  • Vill du veta mer? +

    Nu är den sista andelen såld i våra nyinköpta irländska hästar. Men det kommer nya chanser framöver att vara med som delägare och kanske också hänga med på auktionsresa vid inköpen om man tycker det är roligt. Det har varit väldigt lyckat och populärt att vara med och titta ut de hästar vi köper in, hänga med i processen redan från början.
    Är du intresserad eller vill ha mer info?

    Välkommen att kontakta Caroline via e-post eller telefon för ytterligare information.

    Läs mer             Kontakta oss

  • 1
  • "Hos oss är det viktigt att alla känner sig delaktiga. Att ägarna får information om sina hästar är A och O"
    Caroline Malmborg Tränare
  • 1