Dagbok

Stallets dagbok

Härligt soligt idag och det är ju betydligt trevligare att jobba i fint väder. Lite av en mellandag träningsmässigt med lugnare eller mellantempon. Flera av hästarna var lite missnöjda med tempot och ville gå betydligt fortare, men det är rent mentalt nyttigt för dem att vilja träna mer än de får emellanåt. Imorgon blir det raskare träning igen, så de behöver inte vänta så länge.
Önskar er alla en Glad Påsk nu när påskhelgen inleds redan idag. Vi tränar dock som vanligt imorgon och rapport kommer här under eftermiddagen!

Aktuellt

  • Vill du veta mer? +

    Nu är den sista andelen såld i våra nyinköpta irländska hästar. Men det kommer nya chanser framöver att vara med som delägare och kanske också hänga med på auktionsresa vid inköpen om man tycker det är roligt. Det har varit väldigt lyckat och populärt att vara med och titta ut de hästar vi köper in, hänga med i processen redan från början.
    Är du intresserad eller vill ha mer info?

    Välkommen att kontakta Caroline via e-post eller telefon för ytterligare information.

    Läs mer             Kontakta oss

  • 1
  • "Hos oss är det viktigt att alla känner sig delaktiga. Att ägarna får information om sina hästar är A och O"
    Caroline Malmborg Tränare
  • 1