Dagbok

Stallets dagbok

Så var det ny vecka och som vanligt mycket att rida och mycket att göra i stallet. Det var blandad träning med både rakbanan, dirttracken och gräsfälten, några raskare tempon och även en del i mellantempon. Hästarna var pigga och glada, men de skötte sig bra och vi var nöjda med dagens träning.
Det var anmälningar idag till både Bro Park onsdagen den 6e och till Jägersro söndagen den 10e. På Jägersro har vi Beach Road One anmäld i Listedloppet Peas and Carrots Mile och det är bara sex hästar anmälda vilket är väldigt märkligt. Det här är ett insatslopp så fler hästar kan inte komma in i loppet, det blir intressant att se nästa måndag när startlistan kommer hur många och vilka det blir. 

Aktuellt

  • Vill du veta mer? +

    Nu är den sista andelen såld i våra nyinköpta irländska hästar. Men det kommer nya chanser framöver att vara med som delägare och kanske också hänga med på auktionsresa vid inköpen om man tycker det är roligt. Det har varit väldigt lyckat och populärt att vara med och titta ut de hästar vi köper in, hänga med i processen redan från början.
    Är du intresserad eller vill ha mer info?

    Välkommen att kontakta Caroline via e-post eller telefon för ytterligare information.

    Läs mer             Kontakta oss

  • 1
  • "Hos oss är det viktigt att alla känner sig delaktiga. Att ägarna får information om sina hästar är A och O"
    Caroline Malmborg Tränare
  • 1