Dagbok

Stallets dagbok

Vilken dag, vilken fantastisk dag! Vi visste ju på förhand att vi hade bra chanser, men hur ofta har man inte det och det blir inget alls i utdelning.
I den här sporten går det upp och det går ner, det går aldrig bara åt ett håll och jobbiga perioder är det tungt att lägga ner så mycket arbete och bara få besvikelser. När det nu går så fantastiskt bra så får man verkligen se till att njuta, att bara ta in allt. 
Ett stort tack till alla i stallet som inte bara gör sitt jobb utan lägger ner ett engagemang som gör en så enormt stor skillnad. 
Idag vinner vi tre lopp och känslan är obeskrivlig. Det är både glädje över de här prestationerna och även ett så fint kvitto på att stallformen är där och att vi gör rätt i vårt träningsupplägg. 
Se närmare kommentar angående dagens prestationer under fliken (Starter &) Resultat!

Aktuellt

  • Vill du veta mer? +

    Gällande andelar i de nya hästarna från Irland; fuxen är helt slutsåld nu. I den bruna hingsten finns endast 1-2 andelar kvar (en är preliminärbokad).
    Är du intresserad eller vill ha mer info?

    Välkommen att kontakta Caroline via e-post eller telefon för ytterligare information.

    Läs mer             Kontakta oss

  • 1
  • "Hos oss är det viktigt att alla känner sig delaktiga. Att ägarna får information om sina hästar är A och O"
    Caroline Malmborg Tränare
  • 1