Dagbok

Stallets dagbok

Så var det ny vecka, efter en minst sagt lång arbetsdag igår så kan man ju inte påstå att energin var på topp. Man behöver en lugnare dag emellanåt för lite återhämtning och det har varit dåligt med det. Men sedan kommer man igång i de vanliga dagliga rutinerna och arbetet flöt på som vanligt. 
Vi var nere och övade startboxar med Gold Streak igen och det gick bra, han blir säkrare och säkrare. Kval väntar nästa söndag, den 10e. Det är alltså nästa tävlingsdag och det var anmälningar dit idag, vi har en hel del hästar som siktar på start då. 

Aktuellt

  • Gå med i en andelshäst! +

    Är du intresserad av att vara med som delägare i en galopphäst? Man kan gå in i både större och mindre procent i en andelshäst. 
    Våra tvååringar är slutsålda, men vi har några enstaka andelar kvar i ett par andra hästar. Dessutom kommer vi åka på breeze up auktion under våren. 

    Välkommen att kontakta Caroline via mail eller telefon för mer info

    Läs mer             Kontakta oss

  • 1
  • "Hos oss är det viktigt att alla känner sig delaktiga. Att ägarna får information om sina hästar är A och O"
    Caroline Malmborg Tränare
  • 1