Idag skulle det egentligen vara vårpremiär på Bro Park. Men efter en rejäl snöstorm som orsakade en vecka där man inte kunde göra någon större träning alls samt diverse väderomslag fram och tillbaka så flyttades den här dagen. Dirttracken var då fortfarande inte redo att tränas på. Det blev den egentligen först häromdagen och det var rätt beslut att vänta en vecka tycker jag och jag tror de flesta andra i alla fall på Bro Park tycker detsamma.
Så nu är det alltså idag exakt en vecka tills vårsäsongen startar upp i Stockholm, men redan på söndag är det premiär på Jägersro.
Idag fick de hästar som gick raskt igår ledigt från träningen men vi red övriga hästar, de tränades på rakbanan och det gick jättebra.
Imorgon är det fullt schema igen med samtliga att rida!