Dagbok

Stallets dagbok

Lite lugnare dag idag med träningen. Vi har ju många starthästar (och en kvalhäst) på söndag och de fick mest jogga lugnt idag och ladda upp lite inför söndagen. 
De hästar som vilar för tillfället är ganska pigga allihop, speciellt nu när det är lite kallare. Ändå har de flesta av dem kommit in i "semestermood" och varvat ner bra. Det är lite individuellt när de kommer att sättas igång igen, men för några av dem är det ganska snart dags.
Tvååringarna har kommit igång mer och mer nu och de sköter sig verkligen fint. Vi har ju bara två stycken just nu (båda svenskfödda), men jag hoppas kunna åka på Breeze Up auktion till våren och köpa ett par hästar till om det går enligt plan. 
Imorgon tränar vi vidare!

Aktuellt

  • Gå med i en andelshäst! +

    Är du intresserad av att vara med som delägare i en galopphäst? Man kan gå in i både större och mindre procent i en andelshäst. 
    Våra tvååringar är slutsålda, men vi har några enstaka andelar kvar i ett par andra hästar. Dessutom kommer vi åka på breeze up auktion under våren. 

    Välkommen att kontakta Caroline via mail eller telefon för mer info

    Läs mer             Kontakta oss

  • 1
  • "Hos oss är det viktigt att alla känner sig delaktiga. Att ägarna får information om sina hästar är A och O"
    Caroline Malmborg Tränare
  • 1