Dagbok

Stallets dagbok

Jättefina insatser av våra hästar som tävlade idag och båda var kort slagna som trea. Det är klart man vill vinna, det ska jag inte sticka under stol med. Men samtidigt kändes det så himla positivt med de loppen de gjorde idag att vi ändå var väldigt glada.
Det är också det här med att hästarna har varit sjuka, dagens insatser visar att hästarna är friska igen och på väg uppåt i form vilket var ett jätteviktigt besked. Se närmare kommentarer om dagens starthästar under fliken (Starter &) Resultat!

Aktuellt

  • Vill du veta mer? +

    Nu är den sista andelen såld i våra nyinköpta irländska hästar. Men det kommer nya chanser framöver att vara med som delägare och kanske också hänga med på auktionsresa vid inköpen om man tycker det är roligt. Det har varit väldigt lyckat och populärt att vara med och titta ut de hästar vi köper in, hänga med i processen redan från början.
    Är du intresserad eller vill ha mer info?

    Välkommen att kontakta Caroline via e-post eller telefon för ytterligare information.

    Läs mer             Kontakta oss

  • 1
  • "Hos oss är det viktigt att alla känner sig delaktiga. Att ägarna får information om sina hästar är A och O"
    Caroline Malmborg Tränare
  • 1